Ogrzewanie gazowe – koszty i zalety

Ogrzewanie gazowe cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób mieszkających w zacisznych lokalizacjach, gdzie nie ma dostępu do sieci gazowej.

Zamiast stawiać na kosztowne inwestycje, związane z założeniem instalacji, często ciekawszą alternatywą jest zakup i montaż zbiornika na płynne LPG, który jest wydajny i atrakcyjny cenowo. Okazuje się, że jeżeli chodzi o ogrzewanie gazowe, koszty są porównywalne, a często nawet niższe od alternatyw. Z tego względu coraz częściej na posesjach można spotkać zbiorniki z płynnym gazem.

 

Ogrzewanie gazowe gazem płynnym – dla kogo takie rozwiązanie?

 

Ogrzewanie gazowe gazem płynnym cieszy się coraz większym powodzeniem w różnych sytuacjach. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy:

  • nie ma możliwości podłączenia do sieci gazowej zewnętrznej lub jest to zbyt drogie rozwiązanie;
  • do ogrzewania domków letniskowych: domki, które wymagają ogrzewania jedynie kilka miesięcy w roku, nie potrzebują sieci gazowej. Często zamontowanie zbiornika z płynnym LPG stanowi w takim przypadku lepszą opcję;
  • jako tymczasowe ogrzewanie domowe: oczekując na podłączenie do sieci gazowej, można skorzystać z płynnego LPG, które efektywnie ogrzeje budynek.

 

Ogrzewanie gazowe – koszty. Ile kosztuje ogrzewanie gazowe płynnym LPG?

 

Propan do ogrzewania domu dostępny jest przez cały rok, dlatego, chcąc zredukować koszty, można obserwować rynek i kupować gaz wtedy, gdy jest najtańszy. Płynne LPG ma tę zaletę, że jest to paliwo bardzo wydajne, a przy tym praktycznie bezobsługowe. Największe koszty związane są z dzierżawą zbiornika oraz wykonaniem odpowiedniej instalacji. Dużym atutem tego typu ogrzewania jest też wybór sposobu rozliczenia. Nie musisz płacić za gaz co miesiąc, wystarczy, że zapłacisz za kolejną dostawę gazu, podczas uzupełniania zbiornika. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz lepiej zagospodarować swoje wydatki.

 

Koszty ogrzewania gazowego nie są wyższe od popularnych alternatyw, dlatego wciąż jest to często wybierana opcja, szczególnie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci gazowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =