Stacje rozładunku big bag- czym są i jak działają?

Stacje rozładunku BIG-BAG to systemy znacząco ułatwiające opróżnianie worków z produktami, głównie sypkimi, bez konieczności udziału personelu. Zapewniają wydajność, a także bezpieczeństwo i szybkość pracy. Jak działają stacje rozładunku BIG-BAG i w jaki sposób usprawniają one rozładunek materiałów?

Czym są stacje rozładunku BIG-BAG?

Stacje rozładunku worków BIG-BAG to urządzenia, których celem jest wydajne i łatwe rozładowywanie wielkogabarytowych worków przy jak najmniejszym zaangażowaniu pracowników. Stacje są konfigurowane zgodnie z indywidualnymi preferencjami klienta, a także zgodnie z warunkami otoczenia i właściwościami danego produktu. Zastosowanie stacji rozładunku worków umożliwia całkowicie bezpyłową pracę i dokładne dozowanie produktu. Pod stacją można zamontować przenośnik, który umożliwia dalszy transport materiału. Stacje rozładunku big bag wykonane są ze stali węglowej malowanej proszkowo, a elementy, które mają kontakt z materiałem są wykonane ze stali nierdzewnej. Możliwe jest także wykonanie stacji w standardzie spożywczym i farmaceutycznym, a nawet dostosowanie stacji do użytku w strefie zagrożonej wybuchem.

Stacja rozładunku worków BSB

Zasada działania stacji rozładunku jest prosta. Najpierw worek wypełniony produktem jest transportowany do stacji dokującej przy pomocy łańcuchowego wciągnika elektrycznego, który zamontowany jest na suwnicy. Pod stacją dokującą można umieścić dozownik śrubowy, taśmowy lub wibracyjny. Połączenie między workiem, a stacją jest bardzo szczelne, dlatego w trakcie przepływu materiału nie powstaje pył. Dodatkowo, stację można podłączyć do systemu odpylania. Stacje przeznaczone są do transportu produktów sypkich takich, jak proszki drobnoziarniste, gruboziarniste czy granulaty.

Jak stacja rozładunku worków BIG-BAG ułatwia pracę?

Stacja rozładunku umożliwia szybkie i efektywne rozładowanie dużej ilości materiałów bez konieczności ręcznego przenoszenia. Umożliwia precyzyjne dozowanie materiału, co jest istotne w procesach produkcyjnych wymagających dokładności. Eliminacja ręcznego podnoszenia i przenoszenia ciężkich worków minimalizuje ryzyko urazów związanych z dźwiganiem. Konstrukcja stacji pozwala na kontrolowane i bezpieczne opróżnianie zawartości worków, co zmniejsza ryzyko rozlania czy rozsypania materiału. Stacje rozładunku często są wyposażone w zamknięte systemy, które minimalizują pylenie i zanieczyszczenie powietrza, co jest szczególnie ważne w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Konstrukcja stacji jest często przemyślana tak, aby umożliwić łatwe i szybkie czyszczenie, co utrzymuje wysoki standard higieny. Stacje dopasowywane są zawsze do indywidualnych potrzeb klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 17 =